Warning: session_start(): open(/home/hr1/.system/tmp/sess_arg2k3u09f1d3m15b7q993jf80, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/hr1/dentist.kh.ua/www/ua/manager/includes/config.inc.php on line 87
Види протезування зубів, опис і порівняння
Послуги нашої клініки

Види протезування зубів

Протезування зубів можна сміливо назвати основою ортопедичної стоматології. І хоча ортопеди займаються не тільки протезуванням, саме цей розділ найбільш затребуваний і продовжує активно розвиватися, залучаючи найсучасніші матеріали, технології та досягнення науки.

З точки зору класичної ортопедичної стоматології існує дві основні методи реставрації зубного ряду: відновлення зубів і, власне, протезування зубів. Відновлення схоже на роботу реставратора, тобто направлене на максимальне збереження оригіналу. Зазвичай воно проводиться при частковій втраті зуба. При цьому використовується 2 основних методи - метод зубних вкладок і метод установки штифтів (стрижнів) на які потім «нарощуються» штучні зуби. Власне протезування зубів включає в себе значно більше можливих варіантів. Ось найбільш відомі з них:

Види протезування

Зйомне протезування зубів. Сьогодні зйомне протезування істотно відрізняється від вчорашнього дня за матеріалами, технологіями, а головне - по естетичності конструкцій. І якщо раніше «зуби в склянці» викликали співчуття, то сьогодні вони як і раніше відносяться до найпоширеніших і досить зручних конструкцій. Причина проста: в них хороше співвідношення параметрів ціна / якість / естетичність. Основні типи зйомних протезів - це повні або часткові пластинчасті протези (ті самі «вставні щелепи»), зйомні бюгельні протези, зйомні малі протези (різновид косметичного протеза), деякі умовно-зйомні протези. У найпростішому випадку (пластинчастий протез) зйомний протез являє собою пластмасове підставу, що повторює контур ясна, в яке вставлені зубні протези. Але необхідно пам'ятати, що кожен такий протез унікальний і по формі і за матеріалами і по конструкції, томущо створюється під конкретного пацієнта. І тільки різновидів і сполучень матеріалів, використовуваних для зйомних протезів - десятки, а конструктивних особливостей - сотні. Недоліком зйомних протезів є саме необхідність їх щоденного зняття для дотримання належної гігієни порожнини рота і протеза, а також для профілактики розвитку.

Незйомне протезування зубів. Незйомні протези дуже популярні у осіб середнього віку, тому що при втраті окремих зубів даний метод дозволяє відносно недорого і досить ефективно відновити зубний ряд, а разом з ним нормальну функцію і зовнішній вигляд зубних рядів. Сучасні технології істотно розширили не тільки показання до незнімного протезування, а також дозволили застосовувати абсолютно різні методи відновлення втраченних зубів.

Бюгельне протезування зубів

Бюгель - це дуга, отже, бюгельне протезування - це протезування за допомогою дугоподібних конструкцій. Переваги бюгельних конструкцій полягають в надійній фіксації зубного ряду, що важливо як при втраті зубів, так і при лікуванні пародонтозів, коли необхідна надійна фіксація зуба, що хитається. Сучасні високотехнологічні бюгельні конструкції практично непомітні для стороннього спостерігача, що підвищує їх естетичну привабливість.

Металокераміка

Металокерамічні протези майже завжди є незйомним варіантом протезування. Переваги металокераміки полягають в прекрасному зовнішньому вигляді і відносно невеликій ціні. Недолік - часта необхідність значного обточування зуба під металокерамічну коронку і депульпірованія зуба з метою встановлення вкладок, які збільшують міцність зуба.

Мікропротезування

Це відновлення структури зуба за допомогою вкладок (внутрішніх протезів) і накладок (вінірів). Мікропротезування - перспективний напрямок розвитку ортопедичної стоматології, яке розвивається на стику з терапевтичними (заміна пломбування вкладками) і ортодонтичними методами (зміна зовнішнього вигляду зубного ряду). По суті мікропротезування є не власне протезуванням, а реставрацією, тобто відновленням часткової втрати зуба.

Мостовидні протези

Являють собою протези, які висять, спираючись на опори моста у вигляді сусідніх з дефектом зубів. Вельми популярний вид ортопедичної конструкції.

Умовно-зйомне протезування

Існує два різновиди умовно-зйомного протезування. Одне з них - родинно мостовидне протезування, тому що протез приклеюється або кріпитися спеціальними замками до сусідніх зубів. Інший варіант - використання кореневих імплантатів (спеціальних шурупів), на які «накручується» протез зуба. Саме в силу того, що в стоматолога «відклеїти» або «відкрутити» протез зуба досить легко, такий вид протезування і назвали умовно-зйомним.

comments powered by Disqus
Цікаві факти

Бережіть свої зуби

докладніше >
Error