Рентген зубів

Сучасна стоматологія пропонує пацієнтам широкий перелік послуг і гарантує точне, якісне лікування. Для правильної постановки діагнозу потрібно зробити рентген зубів. Лікування без нього буде проходити на дотик, оскільки кореневі канали мають індивідуальну будову. Також прицільний знімок зуба дозволить оцінити стан твердих тканин, своєчасно виявити запальні процеси, кісти. При необхідності за його результатами фахівець направить вас на додаткове обстеження.

Особливості прицільного знімку зубів

Під час рентгена робиться знімок порожнини рота, що показує певну ділянку щелепних тканин, зубів і ясен. Для обстеження застосовують спеціальний апарат. Незалежно від моделі, принцип створення знімка буде однаковим – на щелепу проектують концентрований пучок променів. Результати фіксуються на плівці. Знімок відображає стан щелепних кісток, ясен, дентину.

Прицільний знімок дозволяє точно діагностувати приховані проблеми, захворювання. Його роблять до більшості стоматологічних процедур. Показання до процедури:

  • пародонтит, періодонтиту в запущеній формі;
  • травми кореневих частин, коронок, переломи зубів і щелеп;
  • каріозні процеси під короночнимі протезами;
  • ускладнене прорізування;
  • освіти, запалення коренів (кісти, гранульоми);
  • аномальний прикус.

Потрібно робити рентген або ортопантомограмму (панорамний знімок обох щелеп) в рамках підготовки до імплантації, остеопластики, протезування.

Зробити рентген зуба в Харкові можна на портативному апараті. Його розміщують прямо навпроти ділянки дослідження. Апарат потрібно докласти до щоки, з боку зуба закріпити маленьку плівку. Час прояви становить кілька хвилин. Для зменшення негативного впливу опромінення пацієнта вкривають спеціальним фартухом.

При прицільному знімоку лікар може коригувати обсяги випромінювання. Для цього застосовуються свинцеві засоби захисту для тіла, шийний комір. Можна використовувати довгу трубку коллиматор. Коліматори зменшують розміри спрямованого на пацієнта променя, коректують контури. Також сьогодні часто використовують спеціальні цифрові датчики, швидкісну плівку.

При виборі рентгена, стоматолог дотримується принципу ALARA тобто ефективної і при ціому мінімальної дози випромінювання для мінімізації опромінення пацієнта. Для цього потрібно визначити необхідність застосування рентгена в принципі, зупинитися на оптимальному типі, задіяти систему контролю якості, провести детальний аналіз знімків за фактом.

Коли потрібно робити рентген зубів?

Найчастіше рентген в Харкові виконує діагностичну функцію. Після його проведення можливо буде поставити правильний діагноз, побачити запалення, своєчасно виявити патології.

Лікарі направляють пацієнтів на рентген в цілях контролю за станом зубних тканин. Це обов’язковий етап тієї ж ендодонтичної терапії рентген покаже, чи якісно запломбовані канали, на яку довжину пройшов матеріал. Іноді контрольні знімки роблять після лікування, це дозволяє запобігти патології.

Рентген зубів в Харкові

Стоматологія Надія – робимо рентген зубів в Харкові на сучасному обладнанні з гарантією точності і без ризиків для вашого здоров’я. Попередня діагностика покаже слабкі місця і дозволить провести коректне лікування. Стоматолог рекомендує рентген тільки в оптимальному для здоров’я обсязі.