Пластмасові коронки

пластмассовая коронка

Серед інших аналогів зубних протезів пластмасові коронки відрізняються бюджетної вартістю і відносною легкістю виготовлення. Це пояснює їх високу популярність серед пацієнтів. За допомоги мікропротезів можна надійно сховати численні недоліки – тріщини і відколи емалі, її потемніння, відсутність частини зуба. Такі накладки передбачають тимчасове носіння, так як не витримують великих навантажень під час їжі. Але при використанні металевого каркаса можна встановити постійний протез із твердого пластика – він прослужить не менше п’яти років, в подальшому пластикова частина підлягає заміні.

Вартість встановлення пластмасових коронок: від 400 грн.

Переваги та недоліки пластикових коронок

Вибираючи вид зубного протеза кожен пацієнт враховує власні фінансові можливості і функціональне призначення виробу. Будь-яка пластмасова коронка має очевидні переваги та недоліки.

Переваги:

 • доступна вартість протезування – дозволяє недорого відновити цілісність зубів;
 • надійний захист препарованого зуба від зовнішніх впливів;
 • швидкість встановлення – пластикові коронки виготовляються за один день;
 • забезпечення нормального функціонування зуба;
 • створення красивої посмішки.

Швидка у виготовленні і недорога в ціні, пластмасова коронка повністю повторює зовнішній вигляд справжнього «рідного» зуба. Але має і власні недоліки:

 • схильна до фарбування і вбирання запахів;
 • недостатньо міцна і довговічна – не підходить для постійного багаторічного використання;
 • здатна викликати алергічну реакцію;
 • має пористу структуру, що сприяє розмноженню бактерій.

Встановленню будь-якого протеза, незалежно від матеріалу, передує консультація зі стоматологом. Провівши ретельний огляд порожнини рота пацієнта і зафіксувавши особливості прикусу і загального стану здоров’я, лікар дає рекомендації щодо процедури протезування. Встановленню мікропротезу передує етап підготовки, від якості проведення чого залежить подальше носіння штучного «замінника».

Процедура встановлення

Під час проведення підготовчої процедури стоматолог проводить лікування, при необхідності із видаленням пульпи або нерва. Далі основа обточується, зміцнюється штифтом і знімається зліпок. У формі розводиться розчин – полімерний порошок заливається спеціальною рідиною, утворюється рідка пластмаса.

Пластикова коронка на зуб виготовляється буквально в ротовій порожнині пацієнта – на підставку кріпиться зліпок, заповнений рідкою пластмасою. Після застигання матеріал підлягає обточуванню і шліфовці, виріб фіксується за допомоги медичного цементу. Результатом стає гарний оновлений зуб. Вся процедура займає близько години.

У подальшому пацієнт може зняти штучний зуб, звернувшись до фахівця. За допомоги ультразвуку віддаляється цемент, після чого коронка знімається. Це можна зробити при руйнуванні пластмаси або перед встановленням постійного довговічного протеза. Процес є доволі швидким та безболісним.

Більшість пацієнтів стоматологічної клініки вдаються до використання пластикових протезів на тимчасовій основі. Їх пропонують встановити на період виготовлення постійної коронки з металокераміки або фарфору. Актуальними є пластикові коронки на зуби, що приховують видимі ефекти. В процесі виготовлення тимчасового протеза стоматологи максимально точно підбирають колір матеріалів, щоб візуально штучна коронка не відрізнялася від відтінку інших зубів.

Правила догляду за пластиковими коронками

Перед тим, як замовити встановлення пластикових зубних протезів, пацієнтові необхідно проконсультуватися з приводу всіх особливостей матеріалу і правил догляду за майбутнім новим зубом. З огляду на крихкість пластика і схильність до фарбування, зберегти гарну білосніжну усмішку можна за умови дотримання всіх рекомендацій.

Правила догляду включають:

 • часта і ретельна гігієна – власникові пластмасового протеза важливо чистити зуби і полоскати рот водою після кожного прийому їжі;
 • намагатися не вживати продукти, що містять агресивний барвник, включаючи кольорову зубну пасту і ополіскувачі для рота;
 • відмова від куріння – сигарети негативно впливають на зміну кольору пластику, сприяючи його швидкому потемнінню;
 • виключення твердої їжі з раціону – крихкий пластик може не витримати пережовування яблук, сухарів та інших подібних продуктів.

Обов’язковим пунктом щодо збереження бездоганного вигляду і цілісності зубного протеза є регулярність відвідування стоматологічного кабінету. При необхідності лікар може швидко замінити потемнілий або пошкоджений протез новим.

Потрібна пластикова коронка? Звертайтеся до нас!

Встановлення пластикового протеза – відмінний спосіб приховати наявний дефект за невисоку вартість. Це дає можливість мешканцям Харкова швидко відновити естетику посмішки на час підготовки постійного протеза.

Звертаючись в нашу клініку кожен відвідувач гарантовано отримує докладну консультацію та поради фахівця щодо можливостей лікування, протезування і подальшого догляду за ротовою порожниною. Застосування медикаментозних седативних засобів допоможе уникнути больових і неприємних відчуттів. А правильно підібраний колір і підігнаний розмір допоможуть забути про комплекси з приводу недосконалості зубного ряду.