Металеві коронки

металлические зубные коронки

Правильно підготовлена і встановлена металева коронка поверне пацієнтові гарну посмішку і повну функціональність зруйнованого зуба. Незважаючи на безліч різновидів, велике число людей, як і раніше, вважають за краще виготовлення саме цього виду мікропротезів – завдяки його невисокій ціні і довгим рокам служби.

Вартість встановлення металевих коронок: від 500 грн .

Показання до протезування

Перед тим, як замовити виготовлення зубного протеза, важливо проконсультуватися зі стоматологом. Причини, за якими пацієнту призначається протезування, можуть бути наступними:

 • необхідність у вирівнюванні кривого зуба або зміні його форми;
 • пошкодження більше половини натурального зуба запальним процесом, в результаті чого була видалена пульпа;
 • виявлення флюорозу;
 • фіксація стоматологічних аномалій через невідповідне розміщення і розмірів зубів;
 • потрібне відновлення віддаленого або пошкодженого зуба.

Процедура протезування має ряд протипоказань. Не можна встановлювати металеві зубні коронки в випадках:

 • серйозного пародонтозу;
 • присутності неправильного прикусу;
 • при алергічній реакції на матеріали коронки;
 • надмірно тонких зубних стінок.

Протезуванню повинні передувати процедури огляду і лікування. Грамотна підготовка до встановлення накладок на зуби позбавить пацієнта від ризику розвитку ускладнень.

Види металевих коронок за способом виготовлення

Сучасне виготовлення металевої коронки може проводитися трьома способами. Розрізняють:

 • штамповані протези – підлягають встановленню при наявності цілісності не менше третини коронки, відносяться до категорії стандартних виробів і проходять попереднє доведення до необхідної форми шляхом машинної обробки;
 • суцільнолиті – індивідуальні протези, одержувані шляхом точного лиття, що дозволяє створити необхідну анатомічну форму;
 • комбіновані – в якості основи використовуються штамповані або литі протези, поверхня яких піддається облицюванні фарфором або пластмасою.

Матеріали для виготовлення

Чистий метал в ортопедичній практиці використовується нечасто. Міцна і довговічна металева коронка на зуб має істотний недолік – непривабливий зовнішнй вигляд. Тому сьогодні мешканці Харкова воліють міцну основу з естетичним напиленням, що додає зубам природний вигляд.

Для виготовлення основи можуть використовуватися сплави дорогоцінних металів або титан. Все частіше попитом користуються протези з білим напиленням. Це може бути керамічне покриття, що нагадує за кольором зубну емаль – ці мікропротези відрізняються ціновою доступністю і зносостійкістю. Також на металеву основу може кріпитися пластикова накладка – подібні коронки називають металопластмасовими. Серед переваг відзначені їх низька ціна і імітація «рідний» емалі. Але ступінь міцності таких виробів невисока, білий колір з плином часу тьмяніє і змінює відтінок.

Етапи протезування

Процедура протезування металевої коронки з напиленням передбачає кілька етапів. Першим з них є підготовка зуба до встановлення імплантату. Для цього стоматолог здійснює депульпацію, пломбує кореневі канали. При необхідності проводиться препарування – видалення твердих шарів зубної тканини і обточування основи до потрібного розміру.

Далі проводяться такі етапи:

 • зняття зліпка – по ньому ортопеди виготовляють необхідний мікропротез;
 • примірка готового виробу і перевірка на щільне прилягання до культі – в разі виявлення помилок протез може бути відправлений на доопрацювання;
 • пробна установка – здійснюється на тимчасовий цемент, дозволяє проаналізувати правильність прикусу і реакцію зубів пацієнта на імплантат;
 • остаточна установка – протез фіксується на постійному цементі.

Успішне протезування гарантує експлуатацію зубного протеза протягом багатьох років – від п’яти до п’ятнадцяти залежно від металу, з якого він був виготовлений. При зверненні в нашу клініку кожен пацієнт проходить огляд стоматолога і отримує детальну консультацію з грамотними рекомендаціями щодо будь-яких питань встановлення зубних протезів.