Лікування карієсу зубів

Карієс – одне з найпоширеніших захворювань ротової порожнини. Може зустрічатися як у дорослих, так і у дітей з молочними зубами. Принцип виникнення такого захворювання полягає в руйнуванні поверхні зуба – емалі. І подальшому пошкодженні інших складових зуба. При запущеному зубному карієсі пошкоджуються корінь і навіть тканину зуба. У таких випадках може знадобитися видалення кореня або навіть всього зуба.

Лікування карієсу в стоматології Надія в Харкові

Карієс – одне з найпоширеніших захворювань ротової порожнини. Може зустрічатися як у дорослих, так і у дітей з молочними зубами. Принцип виникнення такого захворювання полягає в руйнуванні поверхні зуба – емалі. І подальшому пошкодженні інших складових зуба. При запущеному зубному карієсі пошкоджуються корінь і навіть тканину зуба. У таких випадках може знадобитися видалення кореня або навіть всього зуба.

Причини виникнення карієсу

лечение кариесаТрапляється карієс через неправильне і нерегулярного догляду за порожниною рота. При неправильному харчуванні, з переважанням вуглеводів і жирів. При слабкому імунітеті. Через генетичних факторів, коли при правильному і систематичному догляді і профілактиці все одно виникає карієс. Адже все вживають вуглеводи, можуть порушувати регулярність гігієнічних процедур, і не завжди якісно очищають порожнину рота від залишків їжі. Внаслідок розвитку на поверхні зубів шкідливих бактерій і виникає карієс. Бактерії руйнують структуру зуба кислотами, роблять її пористої, і схильною до до негативного впливу різних чинників.

Карієс не тільки неприємне захворювання, яке пов’язане з хворобливими відчуттями. Карієс надає ротової порожнини поганий естетичний вигляд. Такий процес небезпечний для всього організму. Постійний осередок інфекції і запалення згубно впливає на органи дихальних шляхів, шлунково-кишковий тракт, сечостатеву систему. Саме тому, в період планування вагітності, при лікуванні хронічних захворювань, слід пролікувати карієс.

Способи лікування карієсу в стоматології Надія (Харків):

 • Лікування карієсу на початковій стадії.

  При наявності невеликого пошкодження поверхні зуба жовто-коричневим каріозною плямою можна обійтися без консервативного лікування. Усунути проблему можна за допомогою фторування. Це дозволить створити захисний бар’єр, і буде перешкоджати проникненню бактерій всередину структури зуба. Також доступна методика Icon. Внаслідок такої процедури, пори на поверхні зуба заповнюються. Поверхня ставати щільною, і добре виконує свої захисні функції.

 • Середній карієс.

  При розвитку середнього карієсу видаляється каріозна порожнина. На місце ураженої області встановлюється пломба.

 • Глибокий карієс.

  Якщо процес запущений, і карієс проник всередину зуба, то необхідна процедура лікування кореневих каналів або видалення кореня. Після чого в порожнину поміщаються спеціальні пломбір препарати.

 • Лазерне лікування карієсу.

  За допомогою лазера можна відновити і зміцнити структуру зуба і його поверхню. Це можливо тільки при невеликих і неглибоких пошкодженнях, на початкових етапах розвитку хвороби.

 • Художня реставрація.

  Такий вид естетичної стоматології може знадобиться, якщо карієс вразив передні зуби, і установка пломби вимагає особливих зусиль і правильного підходу.

 • Установка имплантов.

  Встановити імпланти доведеться, якщо внаслідок карієсу неможливо відновити сильно уражений зуб.

У сучасній стоматології є багато різноманітних методів і засобів для лікування карієсу. Їх використовують і в стоматології Надія (Харків). Вибір способу лікування карієсу залежить від різних чинників: від причин виникнення захворювання, стадії карієсу, площі і глибини ураженої поверхні, загального стану здоров’я і особистих переваг. Вартість лікування карієсу теж буде варіюватися в різному ціновому діапазоні, в залежності від обраних матеріалів, препаратів і методів. Потрібен індивідуальний підхід в кожному окремому випадку. І ми його гарантуємо.

Стоматологічні проблеми кожного окремого пацієнта розглядаються нами в контексті його анамнезу, особливостей здоров’я, наявних недуг, причому не тільки зубних. Тому самому людині складно буде передбачити, коли і яке лікування карієсу буде використовуватися. Проте, йому слід знати, коли справа обійдеться без бормашини, а в яких ситуаціях вона – єдиний порятунок.

Так чи варто обходитися без свердління?

проблеми з зубамиУ багатьох відвідування дантиста асоціюється зі специфічним звуком руху спеціального свердла по зубних тканин і їх характерним запахом при нагріванні. Проте, таке, навіть при виявленні хоча б в одному зубі пацієнта каріозного вогнища, відбувається не завжди. Сучасні досягнення галузі такі, що цілком доступно лікування карієсу без бормашини. І в клініці «Надія» воно настільки ж активно впроваджується. Особливо часто використовується нашими стоматологами ICON.

Ця малоінвазивна методика, про яку трохи згадувалося вище, передбачає «запечатування» пошкодженої зубної емалі особливим матеріалом-інфільтратом. Проникаючи в тканини зуба, він ремінералізує їх, зупиняє запальний процес. Через затвердіння инфильтрирующего складу вогнище карієсу вдається «загасити». Подібна процедура безболісна, так і з естетичної точки зору хороша: природний відтінок і прозорість емалі обробленого зуба в левової частки випадків повертаються.

Однак такі маніпуляції дадуть ефект виключно при самому зародженні карієсу, коли він присутній тільки у вигляді невеликого затемнення, так званого плями. В інших випадках, а вже тим більше – коли мова про прикордонної стадії між безпосередньо карієсом і пульпітом, зустрічі з бормашиною не уникнути. Але побоюватися її не варто: дантисти «Надії» використовують відмінні методики знеболювання, і терапія проходить майже непомітно для пацієнта.

У що обійдеться лікування карієсу: вартість і інші нюанси

На здійснюване в нашому медзакладі лікування карієсу ціна залежить від конкретної ситуації. Хоча методики можуть застосовуватися різні – ті, що найбільше підходять певного пацієнта з урахуванням стану його організму – загальний принцип тут один: чим раніше людина відправиться на зустріч зі стоматологом, тим на лікування карієсу вартість буде менше. Тому не зволікайте звернення до нас до того, як розвинеться нестерпний біль.

Актуальні розцінки в «Надії» завжди вдасться уточнити, зв’язавшись з нами за вказаними на веб-порталі контактам або заглянувши у відповідний його розділ. Однак остаточна ціна вималюється тільки після визначення тактики лікування. У будь-якому випадку, розцінки у нас незмінно доступні навіть небагатим людям.

Оставить комментарий

Ваш Email не будет виден другим пользователям. Поля, отмеченные (*) обязательны к заполнению