Герметизація фісур

На поверхні великих жувальних зубів є багато борозенок, горбів і западин. Саме вони і називаються фісурами. Вони потрібні для того щоб якісно перетирати їжу при пережовуванні. Це сприяє правильному обмінним процесу, і належного стану шлунково-кишкового і травного тракту.

Герметизація фісур в клініці Надія

На поверхні великих жувальних зубів є багато борозенок, горбів і западин. Саме вони і називаються фісурами. Вони потрібні для того щоб якісно перетирати їжу при пережовуванні. Це сприяє правильному обмінним процесу, і належного стану шлунково-кишкового і травного тракту.

герметизація фісурЧерез такого навантаження, поверхня фиссур схильна до негативних чинників. Постійний їх контакт з їжею призводить до витончення емалі. А їх анатомічна форма перешкоджає гарному очищенню від залишків їжі. Тому в цих западинах нерідко розвиваються бактерії і мікроби. Які, надалі, стають причиною виникнення карієсу та інших захворювань в ротовій порожнині.

Саме тому в стоматології з’явилася нова безболісна і нетравматичний процедура – герметизація фісур. Її прийнято виконувати в ранньому віці, в перші роки з появи постійних зубів. Це убезпечить зуби від подальшого лікування карієсу. Але необхідно проводити регулярну їх очищення, дотримуватися гігієни порожнини рота. Також важливо відвідувати стоматолога раз на півроку, щоб переконається в належному догляді за порожниною рота.

Принцип проведення герметизації фісур

Сама процедура герметізаціізаключается в заповненні фиссур спеціальним герметиком. Він утворює захисну плівку на поверхні фиссур, перешкоджає відкладенню нальоту і розвитку хвороботворної мікрофлори надалі.

 • Чистка та сушка поверхні зуба.

  Для того, щоб якісно виконати процедуру, необхідно повністю очистити зуб від нальоту і забруднення. Далі потрібно повністю видалити з нього вологу.

 • Обробка кислотами.

  За допомогою спеціальних кислот руйнується ядро і оболонка призм емалі. Зуб промивається дистильованою водою.

 • Заповнення фиссур стеклоїономерних герметиком або композитним матеріалом.

  У порожнину фиссур наносять спеціальні препарати, які служать основою захисного шару. Результат закріплюється полімеризацією.

 • Завершальний етап.

  Шліфування і полірування поверхні зуба. Надання йому гладкості і блиску.

Протипоказання до герметизації фісур

 • Анатомія зубів, плоскі кореневі зуби, з наявністю інтактних фісур.
 • Карієс в міжзубному просторі.
 • Тривала збереження належного стану зубів.

Краще запобігти виникненню проблеми, ніж усувати її негативні наслідки. У стоматології Надія ми допоможемо зберегти здоров’я вашої ротової порожнини якомога довше в належному вигляді.

Оставить комментарий

Ваш Email не будет виден другим пользователям. Поля, отмеченные (*) обязательны к заполнению