Фторування зубів

фторирование зубов цена

Якщо зуби занадто чутливі до перепадів температури або до солодкого, необхідно провести глибоке фторування емалі для їх захисту. На таку послугу можна записатися в Харкові в нашій стоматологічній клініці «Надія». В ході процедури на емаль наноситься спеціальний препарат із захисними властивостями. Він запобігає розмноженню бактерій, здатних викликати карієс. Цей метод відновлення і зміцнення емалі корисний і дорослим, і дітям.

Вартість зміцнення зубної емалі (одна щелепа): 100 грн.

Що таке фторування (флюоризація) зубів

Фторування зубів являє собою процес, коли тверді тканини насичують фтором і з’єднаннями з ним. Це виконується за рахунок застосування спеціальних рідин (розчинів), які наносять на поверхню всіх зубів. Такий спосіб лікування застосовують для обробки корінних зубів у дорослих і молочних у дітей.

На поверхню зубної емалі наносять особливий склад. Іони фтору, що виділяються із засобу, вступають в контакт із зубними тканинами. В результаті цього утворюються фториди кальцію, відбувається зміцнення зубів, а деструкційні процеси, викликані карієсом, припиняються. Ця процедура також запобігає подальшому поширенню хвороби.

Механізм флюоризації зубів

У структурі зубів всіх живих істот є кілька різновидів апатитів. У людини це гідроксіапатити. Вони піддаються сточуванню та стиранню досить швидко через середній рівень проникності.

Зміцнення зубної емалі за допомогою флюоризації створює умови, коли фториди взаємодіють з гідроксиапатитами. В результаті цього зменшується чутливість емалі, оскільки знижується її проникність та підвищується резистентність.

Фтор не просто прискорює процес відновлення, він може інгібувати ферменти, а вони розщеплюють вуглеводи. Це з’єднання таким чином пригнічує активність патогенної мікрофлори в ротовій порожнині.

У чому переваги проведення курсу фторування

Серед беззаперечних переваг флюоризації виділяють наступні:

 • поліпшується захисний механізм у зубів при появі карієсу і на його початкових стадіях;
 • виконання процедури є простим і не має ніяких негативних наслідків, тому є цілком безпечним і для дітей;
 • після процедури зуби будуть сяяти білизною. Все пожовтіння та затемнення просто зникає;
 • завдяки флюоризації зуби стають міцнішими;
 • зуби після сеансу вже не такі чутливі до холодного, гарячого і інших подразників, що були до проведення процедури. Після проходження повноцінного курсу проблема зникає на довгий термін;
 • якщо такими сумішами для флюоризації обробляти ще й пломби, то у них збільшується термін служби.

Разом з тим необхідно враховувати, що процедури потрібно проходити регулярно, тобто курс доведеться періодично повторювати. Дітям теж можна робити фторування, але потрібно бути обережним, щоб не збільшилося надходження фтору всередину організму. Все це контролює доктор. Ще один важливий момент полягає в тому, що, якщо карієс буде у важкій формі, то фторування не допоможе відновити зубну емаль. В такому випадку процедура буде неефективною.

Коли необхідно пройти курс флюоризації

Завдяки фторуванню відбувається відновлення емалі зубів за рахунок використання особливих гелів і лаків, які зміцнюють емаль і зубну тканину в цілому. Використання таких засобів рекомендовано в наступних випадках:

 • профілактика, яка спрямована на те, щоб зменшити ймовірність появи карієсу, порожнин в зубах, руйнування зубної емалі;
 • боротьба з карієсом множинного типу;
 • відновлення поверхні зубів, в тому числі і після того, як доводилося носити брекети.

Фторування рекомендується також після відбілювання. Такий курс буде корисний навіть дітям, якщо вони не мають достатньо міцної тканини.

Курс глибокого фторування в стоматологічній клініці «Надія»: що включає процедура

Курс глибокого фторування може проводити виключно фахівець клініки. Для цього використовують відповідне обладнання, склади. Після проведеної процедури відбувається зміцнення емалі, яке зберігається на довгий термін. Істотно зменшуються її чутливість, кровоточивість ясен, а дискомфорт та біль проходять вже після першого сеансу.

В ході глибокого фторування задіяні спеціальні засоби, які проникають глибоко в структуру емалі. Це відрізняється від звичайного фторування тим, що ефект буде більш стійким. Після обробки в зубних тканинах формуються особливі кристали, які будуть залишатися там ще кілька років. З них іони фтору поступово виділятимуться прямо в зуби. У підсумку на тривалій основі здійснюється процедура ремінералізації.

Глибока флюоризація зубів включає наступні стадії:

1. Перш ніж приступати до зміцнення емалі зубів їх ретельно очищують. Видаляють повністю весь наліт.

2. Просушують весь ряд.

3. Зуби обробляють складом, який містить фториди кальцію і магнію.

4. Зуби повторно просушують.

В кінці їх додатково обробляють сумішшю з гідроксидом кальцію.

Чому варто звернутися в стоматологічну клініку «Надія» для фторування зубів

Глибоке фторування – послуга, яку можна пройти в стоматологічній клініці «Надія» в Харкові. Головними перевагами клініки «Надія» є:

 • індивідуальний підхід до кожного клієнта незалежно від його віку і статусу;
  команда професіоналів з великим досвідом роботи;
 • високоточне стоматологічне обладнання від виробників США і Європи, яке дозволяє провести діагностику і скоригувати різні проблеми у пацієнтів;
 • використання виключно якісних витратних матеріалів та інструментів, їх правильна стерилізація;
 • використання комп’ютерної програми, яка поетапно проводить контроль виконання стоматологічних процедур;
 • демократичні ціни на всі послуги.

Необхідний попередній запис. Вартість послуги обговорюється заздалегідь.