Адгезивний міст / Міст меріленд

Зубні мости заміщують відсутні зуби, складаються з набору штучних зубів (кількість різна), що фіксуються на основі. Адгезивний міст можна встановити на рідні зуби чи імплантати. Число опорних зубів розраховується в індивідуальному порядку, буде залежати від стану твердих тканин, коренів, розміру дефектів ряду (кількості відсутніх одиниць).

Мостовидні протези дозволяють:

  • відновити посмішку та її естетику;
  • повернути здатність правильно жувати, говорити;
  • підтримати м’язи обличчя;
  • розподілити силу укусу шляхом відновлення відсутніх зубів, аби виключити надмірне навантаження на здорові зуби.

Міст Меріленд – одна з найпопулярніших серед українських стоматологічних клінік конструкція. Це штучний протез, що допомагає відновити ряд без необхідності обточувати живі зуби.

Що таке адгезивний міст

Адгезія – це властивість деяких матеріалів приклеюватись один до одного. Мостовидний протез фіксують на опорних обточених одиницях за допомогою коронок. Мерилендьским міст називають через особливості форми – він має вигляд штучного зуба-підставки, від якого відходять у дві сторони пластинки-крила.

Фіксація, на відміну від звичайного моста, виконується за допомогою пластин невеликої товщини. Вони розташовуються з боку, кріпляться з внутрішньої сторони пари опорних елементів. Така система фіксації є максимально практичною, непомітна в ротовій порожнині.

Показання до встановлення зубного моста меріленд

Зубний міст Меріленд оптимально підходить для відновлення тільки одного зубу у фронтальній зоні, рідше одразу двох поспіль. Конструкція досить крихка, тож значні жувальні навантаження вона витримує погано. Мерілендський міст в стоматології використовують:

  • для відновлення одного або пари відсутніх поспіль зубів без обточки сусідніх;
  • для тимчасового протезування до 2 одиниць на час повного приживлення імпланту;
  • при неможливості установки постійного мостовидного протезу;
  • для одночасного заміщення дефекту, шинування при захворюваннях пародонту.

Адгезивне мостовидне протезування робиться з різних матеріалів. Найчастіше за все використовуються базові композити, метали, скловолокно, пластик, кераміка. Середина подовженої металевої пластинки виконує роль композитної коронки. Краї мають вигляд смужок, які наклеюють на опори.
Установка конструкції потребує одного чи кілька візитів. Багато буде залежати від стану зубів пацієнта, адже вони виконують роль опор. Етапи виготовлення конструкції залежать від техніки виконання робот. Протези роблять у лабораторіях, клінічним методом. На адгезивний міст ціна також може різнитися – з урахуванням матеріалів виготовлення, методів, тощо.

Замовляти протези потрібно у перевірених місцях. Окрім звичайних параметрів для виконання реставрацій з урахуванням біосумісности, важлива відповідність вимогам з армування, резервування простору міжзубних областей. Конструктивні особливості враховувати потрібно у повному обсязі, а це зможе зробити лише досвідчений фахівець.